На яку основу укладати садову доріжку з бруківки?

садові доріжкиБагатьох цікавить, на яку основу укладати садову доріжку?

Зазвичай для садових доріжок використовують піщано-гравійну основу, яку укладають в підготовленну траншею, дана основа застосовується коли відбувається будівництво будинків і подальше їх облаштування, доріжки садові на такій основі довговічні і красиво виглядають.

Глибина залежить від навантажень на поверхню і типу грунту. Якщо грунт під садову доріжку на вашій ділянці суглинна або глинистий, або передбачається, що доріжка буде отримувати автомобільні навантаження, глибина траншеї під садову доріжку повинна бути не менше 50 см, де шар піску – 30 см. На добре несучих грунтах піщано-гравійна подушка може становити 30 – 35 см, а товщина піщаного відсипання – 15 см.

Для укладання пішохідних доріжок на важких грунтах рекомендують влаштовувати основу в 30 см (товщина піска -15 см). На дно траншеї такої укладіть геотекстиль. При трамбуванні гравію, щебеню та піску не забувайте пошарово проливати їх водою. Бажано при засипці розділити шари геотекстилем. Застосування цього матеріалу значно збільшує міцність основи, так як він перешкоджає вимиванню з основи доріжки піску і просідання гравію та щебеню в грунт. Крім того, геотекстиль прекрасно дренує воду і завдяки своїй щільності виключає проростання під основою бур’янів.

На думку фахівців, якість укладання садової доріжки на 90% залежить від правильно влаштованої основи садової доріжки.

Поділись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *