Як укладається тротуарна плитка?

 плитка для тротуарів, сучасна бруківка, технологія укладання тротуарної плиткиЯкщо ви хочете використовувати сучасну бруківку для облаштування прибудинкової території, то вам потрібно знати, яким чином вона укладається.

Цей процес є багатоетапним. І виконувати всі подібні роботи повинні досвідчені фахівці із застосуванням не тільки якісних матеріалів, але і відповідних інструментів. І технологія укладання може відрізнятися в залежності від площі оброблюваної поверхні, а також інших факторів.

Алгоритм здійснення укладальних робіт.

Якісна плитка для тротуарів монтується за допомогою спеціальних інструментів. Але перш ніж перейти до цього етапу, потрібно зрозуміти, що ще вам буде необхідно. Отже, всі процеси підрозділяються на кілька етапів:

• попередня підготовка поверхні;
• формування рівного підстилаючого шару;
• безпосередньо укладання.

Попередні роботи включають в себе видалення з ввіреній вам території всіх видів рослинності, вирівнювання і утрамбовка поверхні. Причому такі маніпуляції можуть виконуватися протягом декількох діб. Залежить все від вихідного стану території, виду грунтів і т.п. Вам обов’язково знадобляться в цьому процесі садові приналежності і інструменти. Дуже часто бордюр садовий монтується саме на цьому етапі, тобто до укладання самої плитки. Якщо ви хочете, щоб оброблена поверхня була врівень з рештою території, то вам доведеться викопати невеликий котлован. Його глибина не перевищує п’ятнадцяти сентиментів.

Підстильний шар складається з декількох важливих елементів. На грунт, в першу чергу, викладається спеціальне геотекстильні полотно. Цей матеріал не пропускає вологу. Таким чином, бруківка не буде підпадати під вплив ґрунтових вод. Якщо в процесі робіт обробляється велика територія, то спочатку на землю укладається шар щебеню, який змочується водою і розрівнюється, а потім тільки засипається пісок. Саме цей дрібнофракційний матеріал є основою для ущільнення всієї поверхні. Пісок завжди повинен бути мокрим. Його також потрібно ретельно розрівняти.

Коли плитка для тротуарів поступово укладається, майстер використовує численні інструменти і пристосування. Рівень є основним з них. Вся поверхня повинна бути абсолютно рівною. Але не потрібно забувати і про невеликі ухили, які необхідні для стікання дощової води. Подібна примітивна зливова система буде працювати якісно, ​​якщо її проектуванням займалися професіонали.

Окремі елементи бруківки потрібно розміщувати дуже близько один до одного. Намагайтеся не допускати виникнення значних зазорів між плитками. В кінцевому підсумку можна засипати вже оброблену поверхню невеликим шаром піску і ретельно його розрівняти. Тоді всі шви заповнюватися цим матеріалом, що поліпшить показники експлуатації тротуарного простору.

Поділись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *