Підпірні стінки та бруківка.

бруківка мощення дворуЯкщо ділянка має складний рельєф, схили, пагорби, нерівності, виникає необхідність створення терас різної крутизни і висоти. Для цього створюються підпірні стінки. Вони можуть бути з каменю, дерну, шматків бетонних плит, цегли.

Найдовговічнішою, надійною і красивою є підпірна стінка з каменю. Використовуються камені приблизно однакового розміру, а між ними засипається рослинний грунт і висаджуються сланкі рослини для прикраси стінки. При великій висоті стіни, камені скріплюються цементом.

Для того, щоб підпірна стінка була міцнішою, вона виконується похило, зовнішній край піднімається вище, для обліку осідання грунту.

При великих перепадах рельєфу використовуються сходинки або сходи, які краже мостити із бруківки, але сходи можуть бути виготовлені з кам’яних плиток, бетону, цегли або валунів. Камені можна укладати прямо на землю, щільно приганяючи, один до одного, а потім засипати проміжки рослинним ґрунтом і висадити в нього рослини. Це додасть сходах природний вигляд. Можна заливати укладені камені бетоном для додання міцності. При створенні сходів слід розрахувати правильну висоту сходинки, щоб вона була не тільки красивою, але і подходящею.

Поділись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *